altın fiyatları
 

------ HABERLER------
  Inanç Turlari Platformu

DUYURULAR


Duyuru - 09.12.2010

UMRE FUARI

TÜRSAB - Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ve Aktif Fuarcılık ortaklığı ile düzenlenecek olan Hac ve Umre Turizm Fuarı 14-15-16 Ocak 2011 tarihleri arasında İstanbul Feshane Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacaktır.

Hac ve Umre Turizm Fuarının programında, Hac ve Umre alanlarında faaliyet göstermekte olan seyahat acentalerının alıcılarla buluşmasının yanı sıra, inanç turizmi ve alternatif konseptteki otellerin de Türk turizmcilere tanıtımı planlanmaktadır. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 40.000 kişinin ziyaret ettiği söz konusu fuarın en önemli ziyaretçi hedef kitlesini özellikle seyahat acentaları, havayolları, otel zincirleri ve turizm profesyonelleri oluşturmaktadır.

Fuar hakkında detaylı bilgiler ve online davetiye için firmanın internet sitesine www.umrefuari.com adresinden ulaşabilirsiniz.

-----------------------------

Duyuru - 28.10.2011

5. HAC ve UMRE FUARI

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Hac ve Umre Turizm Fuarı 6-7 Aralık 2011 tarihlerinde Hilton Convention Center'de yapılacktır.

Hac ve Umre turizmi hizmetleri veren seyahat acentaları, Diyanet İşleri Başkanlığı, Havayolu şirketleri ile Suudi Arabistan'da faaliyet gösteren oteller ile seyahat acentaları fuarda yer alacaklardır.

Fuar ziyaret saatleri 6 Aralık günü saat 15:00 - 19:00 saatler arasında, 7 Aralık günü ise saat 11:00 - 16:00 saatleri arasındadır.

 

-----------------------------

Duyuru - 27.12.2011

DİYANET'E ADİL REKABET UYARISI HABERİ

Rekabet Kurumu, hac seyatinde yüzde 60, umrede yüzde 50 pazar payı bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı'nı uyardı.

Uyarıda, Diyanet'in bu pazarda hem hakim paylara sahip hem de diğer şirketleri denetleyici konumda olduğuna dikkat çekildi. Kurul, Diyanet'e, "Hakim durum tespitine yol açabilecek pazar payına sahip olması, hem de faaliyette bulunduğu pazarların düzenleyici ve denetleyici otoritesi olması nedenleriyle hac ve umreye yönelik seyahat hizmetleri pazarında rekabeti bozmama yükümlülüğü altında olduğunu" hatırlattı. Yazının Devamı İçin Tıklayın!

-----------------------------

Duyuru - 27.12.2011

3. HAC, UMRE ve İNANÇ TURİZMİ FUARI

Üçüncü kez gerçekleştirilecek olan Hac, Umre ve İnanç Turizmi Fuarı 6 - 8 Ocak 2012 tarihleri arasında İstanbul Feshane Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecektir.

Hac, Umre ve İnanç Turizm Fuarının programında, Hac ve Umre alanlarında faaliyet göstermekte olan seyahat acentalarının alıcılarla buluşmasının yanı sıra, inanç turizmi, kutsal mekânların ve bu konuda cazibe merkezi olan şehirlerimizin turizmcilere tanıtımı da plânlanmaktadır.

Fuar hakkında detaylı bilgilere www.umrefuari.com adresinden ulaşabilirsiniz.